niedziela, 18 maja 2014

Aktualne zalecenia dla podróżujących samolotem do Turcji - według linii lotniczych

Aktualne zalecenia dla podróżujących - według Condor Air:

"Nasze porady dla podróżnych chcących punktualnie odlecieć.

Podróz urlopowa nalezy rozpoczac w stanie odprezonym i bezstresowo, wstajac tego dnia o odpowiedniej godzinie! Nalezy zaplanowac wystarczajaca ilosc czasu na nastepujace czynnosci: przyjazd na lotnisko, odprawa i najwazniejsze - to jest skrupulatne kontrole bezpieczenstwa po drodze do bramki dla pasazerów wchodzacych na poklad samolotu. W przypadku przelotów z Frankfurtu potrzeba 45 minut, aby przedostac sie od odprawy do bramki dla wsiadajacych.

Obowiazek zglaszania przewozonej gotówki przy wjezdzie do lub wyjezdzie z Unii Europejskiej (UE)
Przy przekraczaniu granic zewnetrznych Unii Europejskiej od 15 czerwca 2007 r. trzeba zglaszac na pismie srodki platnicze w gotówce o lacznej wartosci powyzej 10.000,00 euro. W Republice Federalnej Niemiec nalezy zglaszac srodki gotówkowe przy przekraczaniu granicy we wlasciwym niemieckim urzedzie celnym na pismie. W punktach celnych znajduje sie przygotowany do tego celu formularz „Zgloszenie srodków gotówkowych".

Przepisy UE dotyczące bagażu podręcznego.

Rozporzadzenie Unii Europejskiej dotyczace bagazu recznego obowiazuje na wszystkich przelotach, rozpoczynajacych sie z portów lotniczych na terytorium Unii Europejskiej, Egiptu, Wielkiej Brytanii, Mauritiusa, Mombasy, Seszeli i Szwajcarii, niezaleznie od miejsca przeznaczenia i kraju, w którym znajduje sie filia towarzystwa lotniczego.

Podczas wszystkich przelotów, które rozpoczynaja sie na terytorium Unii Europejskiej, jak równiez podczas przelotów z przesiadka z Europy od 6 listopada 2006 r. mozna wnosic do kabiny pasazerów jedynie ograniczone ilosci cieczy. Dotyczy to równiez wszystkich przelotów wewnatrzniemieckich i wewnatrzeuropejskich.

Dopuszczone jest jednakze przewozenie w bagazu recznym produktów plynnych i zelowych, np. artykuly pielegnacyjne i kosmetyczne, o ile spelniaja one nastepujace przepisy:
Pojemnosc pojemników z cieczami i temu podobnymi produktami nie moze przekraczac 100 ml (chodzi o nadrukowane maksymalne napelnienie pojemnika)
Wszystkie pojemniki musza byc transportowane razem w przezroczystej, wielokrotnie zamykanej torbie plastikowej (np. dostepna w handlu torba plastikowa z tzw. „zamkiem blyskawicznym“ ) o maks. pojemnosci jednego litra. Jedna torba na osobe. Podczas kontroli bezpieczenstwa torbe nalezy okazac osobno.
Radzimy Państwu zaopatrzyć się w worki plastikowe przed podróżą i spakować w nie już w domu płyny itp., które mają być transportowane w bagażu podręcznym.
Informujemy, iż wiele innych krajów spoza UE dostosowało się do niniejszych przepisów.
Leki i pozywienie specjalne (np. pozywienie dla niemowlat), które beda potrzebne podczas przelotu na pokladzie samolotu, mozna transportowac poza torba plastikowa. Artykuly te równiez trzeba okazac podczas kontroli bezpieczenstwa.
Artykulów i torby, które nie spelniaja tych wymagan, nie wolno zabierac na poklad samolotu.

Artykuly wolnoclowe (takie jak napoje lub kosmetyki), które zostaly nabyte w dniu przelotu w strefie wolnoclowej portów lotniczych na terytorium Unii Europejskiej lub na pokladzie samolotu towarzystwa lotniczego z Unii Europejskiej, np. podczas przelotu organizowanego przez towarzystwo Condor, moga byc przewozone w trwale zamknietej torbie, o ile zostanie przedstawiony dowód zakupu z tego samego dnia.
Towarzystwo Condor nie ma wplywu na te prawne nakazy i prosi pasazerów, aby uwzglednili je juz przy planowaniu podrózy ograniczajac bagaz reczny do tego co niezbedne.
Stan: 13.03.2007.


Nowe przepisy dotyczące dokumentów podróży dzieci i niemowląt
Jeśli planujecie Państwo podróż samolotem z dziećmi po 26 czerwca 2012 r., należy zawczasu przed wylotem zadbać o dokumenty tożsamości: od tego bowiem dnia wymagany będzie od każdego dziecka, niezależnie od wieku, własny dokument podróży. Wpis dziecka do paszportu rodziców nie będzie już uznawany.
Przepis ten dotyczy także obywateli innych państw członkowski UE. Istotny przy tym jest termin właściwy dla danego kraju, który może obowiązywać przed 26 czerwca, jak np. w Austrii - od 15 czerwca 2012 r.
Proszę zatem zadbać o złożenie wniosków o dokument tożsamości z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym."


I nasze prawa pasażera ruchu lotniczego na przykładzie tureckich linii Turkish Airline :
Link: 

Na stroniehttp://www.turkishairlines.com/ można przeczytać w języku tureckim lub angielskim co nam przysługuje lecąc tymi liniami np. w przypadku opóźnienia lub odwołania lotu itp. dokładnie w szczegółach . Kwoty podane w Euro. A w języku polskim o naszych prawach jako pasażera można poczytać na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego:http://www.ulc.gov.pl/pl/prawa-pasazera . Życzymy samych miłych lotów 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...