poniedziałek, 5 października 2015

Seriale tureckie - sezon jesień 2015

WSPANIAŁE STULECIE
W tym sezonie kontynuowane będzie nadawanie znanego już " Wspaniałego Stulecia " , który był pierwszym serialem tureckim nadawanym w Polsce w ostatnich latach . TVP 1 od poniedziałku do piątku o godzinie 15.55 a powtórki drugiego dnia o 10.55.

"TURECKI SERIAL PODBIJA POLSKĘ", okładka gazety
Okazuje się , że "Wspaniałe stulecie" ogląda 2 miliony Polaków.

Jesteście w tym gronie ?

Ja oczywiście jestem, tak samo jak moja babcia, nawet moje przyjaciółki mnie zaskoczyły, bo mówią, że oglądają, jak również ksiądz proboszcz będąc u mnie po kolędzie mówił, że ogląda .

Jest w nim wszystko co przyciąga : intrygi, miłość, zazdrość, sceny łapiące za serce. Dramat, romans, kryminał w jednym .

Niektórzy mówią, że przypomina im wenezuelskie telenowele, a sami Turcy nie zgadzają się, że sułtan był taki jak w serialu. 

Oglądacie ?
Tylko błagam nie traktujcie go dosłownie , bo mnóstwo w nim wymysłów reżysera czy scenarzysty i zmyślonych historii oraz rzeczy , które nigdy nie miały miejsca.

Gdyby ktoś ominął odcinek można go obejrzeć nawet tego samego dnia w internecie na stronie : vod.tvp.pl .TYSIĄC I JEDNA NOC

Nadawany jest również nowy turecki serial w TVP 1 pt. : "Tysiąc i jedna noc"

Od poniedziałku do piątku o godzinie 14.00 , powtórki o 10.00 rano dnia następnego. 
Mnie już wciągnął !
Główna bohaterka ma na imię Szeherezada , tak jak ta z baśni. Zapowiada się ciekawie. 
Kto nie widział pierwszych odcinków , może obejrzeć je za darmo na vod , tutaj : http://vod.tvp.pl/seriale/obyczajowe/tysiac-i-jedna-noc ....

*** Plotki ***
A poznajecie jednego z głównych bohaterów ?
Tak to Sułtan Sulejman ze "Wspaniałego Stulecia" czyli aktor Halit Ergenç :)
Serial był kręcony w  od 2006 do 2009 roku, można to zauważyć po telefonach jakich używają aktorzy :)
A od 2009 roku aktorzy Bergüzar Korel (Szeherezada) i Halit Ergenç (Onur) są małżeństwem i mają pięknego synka. 

IMPERIUM MIŁOŚCI

I kolejny znaleziony dla was turecki serial , tym razem emitowany na TVP 2.

Opis : Dzieje bogatej krymsko-tatarskiej rodziny. Akcja serialu rozgrywa się na początku XX wieku. Główny wątek stanowi szalona i piękna miłość, a w tle przewija się I wojna światowa oraz zmierzch imperiów rosyjskiego i osmańskiego. Rok 1916. Pięciu przyjaciół, oficerów armii carskiej: Turcy - Seyit (mający przydomek Kurt) Nieminow i Dżelil, oraz Rosjanie - Petro, Władimir i Misza walczą na frontach I wojny światowej.

Serial emitowany jest od poniedziałku do piątku o godzinie 14.50 w TVP2. Powtórki będą mieć emisje następnego dnia o 12.30.TO MOJE ŻYCIE!
A od 9 września w TV PULS rozpoczął się nowy serial produkcji tureckiej. 
Odc. 1 - 9 września , 13.00.
***zmieniono godziny nadawania, obecnie to dwa odcinki dziennie, jeden o godz. 15.00 i drugi o 16.00.
"Bahar wiedzie skromne życie. Mieszka w Stambule wraz ze swoimi rodzicami adopcyjnymi Nuran i Ilyasem oraz okropną, zazdrosną siostrą Efsun. Z powodu braku pieniędzy Bahar musi porzucić szkołę i podejmuje pracę w cukierni. Dziewczyna nie wie, że jest córką bogatego biznesmena Mehmeta Emira oraz zamożnej, młodej kobiety, która zmarła przy porodzie. Ojciec kobiety był przeciwny związkowi tych dwojga i ukrywając wszystko przed Mehmetem oddał dziecko na wychowanie swoim służącym. Teraz Nuran i Ilyas mają nikczemne plany… Zamierzają przedstawić Efsun jako zaginioną córkę Mehmeta. Czy prawda wyjdzie na jaw i ojciec z córką będą w końcu razem? Czy współczesny kopciuszek będzie mógł wieść życie, jakie było mu pisane?"


KONTRAKT NA MIŁOŚĆ
kolejna telenowela turecka na TV PULS
Turcja, 2015
Obsada: Bugra Gulsoy, Lale Basar, Nazli Tosunoglu, Orhan Alkaya, Ozge Ozpirincci, Sema Kecik, Tamer Levent, Tulin Oral
Reżyser: Ersoy Guler.
Kiedy piękna Zeynep spotyka swoją pierwszą miłość, szybko decyduje się na poważny związek. Zaślepiona uczuciem dziewczyna wyjeżdża z wybrankiem serca do Ameryki, by tam wieść szczęśliwe życie z daleka od rodziny. Niestety, kiedy na świecie pojawia się dziecko, związek się rozpada, a Zeynep postanawia wrócić do Turcji. W samolocie kobieta przypadkowo poznaje Fatiha, młodego, przystojnego i bogatego mężczyznę, który również – zawiedziony studiami, na które wysłała go rodzina – wraca do ojczyzny. Podczas podróży powrotnej Zeynep i Fatih wspólnie postanawiają żyć od tej pory na własną rękę. Czy im się to uda?
Nie podano jednoznacznie godzin emisji , jednak zdaje się , że w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 8.30 oraz 13.00 .


Może zaciekawią was miejsca pokazywane w serialach, na przykład pałac z czasów serialu "Wspaniałe Stulecie" to Pałacu Topkapi , tutaj kilka postów :

W czołówce seriali "Wspaniałe Stulecie" i "Tysiąc i jedna noc" pokazana jest wieża Galata : Wieża Galata

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...