niedziela, 7 września 2014

" Co kupić w Turcji ? " : ZŁOTO


Kiedy pytają mnie " Co kupić w Turcji ?" mówię : ZŁOTO

CZYLI PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM

Nie od dziś wiadomo, że złoto jest tańsze w Turcji niż w Europie, ale trzeba wiedzieć gdzie kupić i kiedy oraz trzeba umieć się targować . Tak, łatwo nie jest , ale wytrwali mogą osiągnąć zamierzony cel. Złoto jest również dobrą inwestycją. 
Można je sprzedać w Polsce np. w razie jakiejś nagłej sytuacji. Złoto prawdopodobnie przez lata nabierze na wartości. Będzie też z pewnością trafionym prezentem np. dla żony lub teściowej. Prawdę mówiąc nie znam nikogo kto nie był by zadowolony ze złotego prezentu. Można złotem obdarować dzieci na Chrzest i Komunię Św. 

Mnie się kojarzy z dobrą lokatą pieniędzy. Prababcia opowiadała jak w czasie wojny wymieniała pierścionki za worek ziemniaków , a za to babcia w czasach komuny dzięki pierścionkom kilka spraw załatwiła i nie musiała zapisywać się do partii. W Turcji złoto daje się Pannom Młodym w czasie wesela jako prezent , a także sam Pan Młody musi obdarować swoją żonę złotem aby zapewniło jej utrzymanie w razie nagłego rozwodu :)

Sama mam już wybrany wzór pierścionka, który zostanie wykonany na zamówienie - wzór jednej z popularnych polskich firm złotniczych , która nie produkuje niestety pierścionków w moim małym rozmiarze , ale dzięki temu zapłacę dużo dużo mniej :)

1 komentarz:

  1. Ciekawią mnie ceny złota. Możesz podać jakiś przykład. Mnie głównie interesują bransoletki i kolczyki :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...