czwartek, 12 czerwca 2014

Oludeniz, plaża główna Belcekiz

Dzisiaj nad Oludeniz przysiadła sobie biała chmura i nie chciała odejść, przez to pogoda była zdradliwa a słońce schowane za chmurami również opala i łatwo o poparzenia . 


Woda jak zawsze słona, czysta i przepięknie błękitna o tej porze roku, buty do wody niezbędne, jako że w wodzie również są kamienie i bez takich butów ciężko wyjść z morza na brzeg. 

Wynajęcie parasola na cały dzień  kosztuje 7 lira, a w przyszłym miesiącu ma podrożeć do 9 lira (lipiec-sierpień). Herbata przy plaży kosztuje 2 lira. Nie da się nie zauważyć, że w lipcu i sierpniu ceny wszystkiego idą w górę.Jest kilka nowych restauracji, a wiele przeszło renowacje i metamorfozy, jest jeszcze piękniej.Na deptaku pojawił się  plac zabaw dla dzieci ze zjeżdżalniami i huśtawkami.W Oludeniz polecam przepyszny kebab w Buzz Beach Bar. Paralotniarzy jakby coraz więcej , lądują już nawet w bocznych uliczkach. Bardzo trzeba uważać, ja już przy pierwszych krokach po plaży, jeszcze nawet nie zeszłam z podestu a już słyszałam "Achtung, Achtung!" za plecami i w ostatniej chwili odskoczyłam. Niemka bardzo mnie przepraszała, być może nie była jeszcze doświadczona bo lądowania na plaży zdarzają się sporadycznie.Miasteczko Ölüdeniz, leży 15 km na południe od Fethiye, dużego miasta. Do obrębu Fethiye należą od niedawne wszystkie okoliczne miasteczka i wsie, w tym Oludeniz. 
W Oludeniz znajdziecie dużo kempingów, tanich hoteli, co roku przybywają nowe, jest też tutaj ekskluzywny hotel-miateczko Lykia World. Przyjeżdżają tu rodziny z dziećmi, a nowożeńcy wybierają tutejszą romantyczną atmosferę na swoją podróż poślubną. 
Można spotkać znane osoby, milionerów, miliarderów, szczególnie rosyjskich i zobaczyć ich jachty. 
Wzdłuż plaży biegnie deptak a za nim cały rząd restauracji, barów, knajpek z przepięknym widokiem. Nieopodal biegnie ulica ze sklepami, jest też jedna malutka ze stoiskami z biżuterią i rękodziełem, a jeśli znajdziecie "Soap Lady" może kupić tam naturalne mydła. 
Porady:
Plaża otoczona jest górami i leży w zatoce, dzięki czemu osłonięta jest od wiatru, może jedynie dokuczać duchota w bardzo bardzo upale dni, wtedy lepiej wybrać plażę Calis w Fethiye.

2 komentarze:

  1. ale piekne zdjecia :) bylam w Oludeniz to przesliczna plaza. Wiecej zdjec poprosze :) sciskam serdecznie xxx

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję :) Zdjęć z Oludeniz mam tysiące , czekają na swoją kolej ha ha :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...